68740
No cover
Book
In basket
Strategia bezpieczeństwa narodowego RP 2007 : analiza krytyczna / dr Grzegorz Kwaśniak // W: Zarządzanie bezpieczeństwem na poziomie lokalnym : materiały z konferencji, Zamość, 25 czerwca 2010 r. : praca zbiorowa / opracowanie i redakcja Marek Gąska ; Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu. Zamość : Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego, 2011. strony 11-24 b27022602.
Sygnatura: B-455/Czyt.
Streszczenie: (...) Przebieg prac nad Strategią Bezpieczeństwa Narodowego z 2007 roku wykazał, że administracja rządowa nie jest przygotowana organizacyjnie i merytorycznie, a zwłaszcza metodologicznie, do realizacji takiego przedsięwzięcia. Brak odpowiedniej metody prowadzenia badań i zastosowanie metody intuicyjnej w rozwiązywaniu problemów cząstkowych podważają wartość naukową, jak również praktyczną przydatność strategii. (…) Mimo dość krytycznych uwag, autor wskazuje także mocne strony strategii, co jest znacznym postępem w porównaniu do analogicznego dokumentu z 2003 roku.
Notes:
General note
Sygnatura: B-455/Czyt.
Summary, etc.
(...) Przebieg prac nad Strategią Bezpieczeństwa Narodowego z 2007 roku wykazał, że administracja rządowa nie jest przygotowana organizacyjnie i merytorycznie, a zwłaszcza metodologicznie, do realizacji takiego przedsięwzięcia. Brak odpowiedniej metody prowadzenia badań i zastosowanie metody intuicyjnej w rozwiązywaniu problemów cząstkowych podważają wartość naukową, jak również praktyczną przydatność strategii. (…) Mimo dość krytycznych uwag, autor wskazuje także mocne strony strategii, co jest znacznym postępem w porównaniu do analogicznego dokumentu z 2003 roku.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again