68740
No cover
Book
In basket
Problematyka bezpieczeństwa społeczności lokalnych / dr Marek Gąska // W: Zarządzanie bezpieczeństwem na poziomie lokalnym : materiały z konferencji, Zamość, 25 czerwca 2010 r. : praca zbiorowa / opracowanie i redakcja Marek Gąska ; Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu. Zamość : Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego, 2011. strony 71-88 b27022602.
Sygnatura: B-455/Czyt.
Streszczenie: W Polsce po 1990 roku odczuwalny jest brak systemowego spojrzenia na bezpieczeństwo państwa, jako na układ składający się z trzech elementów: terytorium, ludność i władza. Ten stan rzeczy potwierdza istnienie ustaw szczegółowych m.in. ustawy z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony, która w swojej systematyce i treści, pomimo licznych nowelizacji, nadal nawiązuje do innej epoki. Brakuje natomiast ustawy o bezpieczeństwie narodowym i o bronie cywilnej.
Notes:
General note
Sygnatura: B-455/Czyt.
Summary, etc.
W Polsce po 1990 roku odczuwalny jest brak systemowego spojrzenia na bezpieczeństwo państwa, jako na układ składający się z trzech elementów: terytorium, ludność i władza. Ten stan rzeczy potwierdza istnienie ustaw szczegółowych m.in. ustawy z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony, która w swojej systematyce i treści, pomimo licznych nowelizacji, nadal nawiązuje do innej epoki. Brakuje natomiast ustawy o bezpieczeństwie narodowym i o bronie cywilnej.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again