68740
No cover
Book
In basket
Psychologiczne aspekty katastrof / dr hab. Andrzej Lipczyński // W: Zarządzanie bezpieczeństwem na poziomie lokalnym : materiały z konferencji, Zamość, 25 czerwca 2010 r. : praca zbiorowa / opracowanie i redakcja Marek Gąska ; Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu. Zamość : Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego, 2011. strony 128-135 b27022602.
Sygnatura: B-455/Czyt.
Streszczenie: Autor analizuje zachowania się człowieka w czasie katastrof. Na podstawie literatury przedmiotu opisuje modele reakcji człowieka w systemie traumatycznego zagrożenia i katastrofy. Niebezpieczeństwem dla zdrowia psychicznego staje się mało skuteczna interwencja odreagowania. W rezultacie dochodzi do powstania trwałego urazy psychicznego – PTSD.
Notes:
General note
Sygnatura: B-455/Czyt.
Summary, etc.
Autor analizuje zachowania się człowieka w czasie katastrof. Na podstawie literatury przedmiotu opisuje modele reakcji człowieka w systemie traumatycznego zagrożenia i katastrofy. Niebezpieczeństwem dla zdrowia psychicznego staje się mało skuteczna interwencja odreagowania. W rezultacie dochodzi do powstania trwałego urazy psychicznego – PTSD.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again