69228
No cover
Book
In basket
Dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego i triage dyspozytorski w Polsce na przykładzie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego / Karol Łyziński, Arkadiusz Trzos, Katarzyna Długosz, Tomasz Górecki // W: Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy w latach 1995-2015 : postępy w ratownictwie medycznym, epidemiologii i medycynie sądowej /redakcja naukowa Jerzy Konieczny, Maciej Schroeder. Inowrocław, Warszawa, Poznań, Garmond Oficyna Wydawnicza, 2015. strony 191-218 SGSPk0021751.01.
Sygnatura: P-1898/1, P-1898/2, P-1898/3, P-1898/4, P-1974/1.
Streszczenie: Zarządzanie w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego jest procesem wieloetapowym. Dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego w Polsce, w ostatnich latach skupia uwagę osób, które uczestniczą w procedurze współtworzenia zasad dla systemu ochrony zdrowia ludności w kraju. Doświadczenia płynące z metod stosowanych w Krakowskim PR mogą więc w tym zakresie stać się modelem, który posłuży do wdrażania konkretnych kroków w ramach rozbudowy i aktualizacji sieci dyspozytorskich i zarządzania działaniami ratowniczymi w kolejnych województwach na terenie kraju. W pracy opisano także wpływ jakości przeprowadzenia wywiadu dyspozytorskiego na obciążenie zespołów ratownictwa medycznego wyjazdami. Przeprowadzenie bowiem skutecznego triage'u dyspozytorskiego realnie zmniejsza liczbę nieuzasadnionych interwencji.
Notes:
General note
Sygnatura: P-1898/1, P-1898/2, P-1898/3, P-1898/4, P-1974/1.
Summary, etc.
Zarządzanie w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego jest procesem wieloetapowym. Dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego w Polsce, w ostatnich latach skupia uwagę osób, które uczestniczą w procedurze współtworzenia zasad dla systemu ochrony zdrowia ludności w kraju. Doświadczenia płynące z metod stosowanych w Krakowskim PR mogą więc w tym zakresie stać się modelem, który posłuży do wdrażania konkretnych kroków w ramach rozbudowy i aktualizacji sieci dyspozytorskich i zarządzania działaniami ratowniczymi w kolejnych województwach na terenie kraju. W pracy opisano także wpływ jakości przeprowadzenia wywiadu dyspozytorskiego na obciążenie zespołów ratownictwa medycznego wyjazdami. Przeprowadzenie bowiem skutecznego triage'u dyspozytorskiego realnie zmniejsza liczbę nieuzasadnionych interwencji.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again