69891
No cover
Book
In basket
Bezpieczeństwo narodowe Polski w XXI wieku / Ryszard Jakubczak ; Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie // W: Wyzwania bezpieczeństwa cywilnego : konferencja 5 kwietnia 2016 r. Warszawa : Wydawnictwo Sejmowe, 2017. strony 92-110.
Sygnatura: B-469 - 486.
Bibliografia strony 109-110.
Streszczenie w języku polskim i angielskim.
Streszczenie: Bezpieczeństwo narodowe Polski jest nie tyle teoretycznym poglądem na bezpieczeństwo państwa, co niemal "autorskim" strategicznym poglądem na bezpieczeństwo państwa polskiego postrzeganego przez kryterium państwowości zbudowanej i utrzymywanej przez kolejne pokolenia Polaków. Zatem obejmuje ono zarówno prowadzenie teoretyczne do tego bezpieczeństwa oparte na jego teorii i opinie uznanych strategów bezp. o nim oraz historię bezp. narodowego w Polsce, jak i jego stan aktualny.
Notes:
General note
Sygnatura: B-469 - 486.
Bibliography, etc. note
Bibliografia strony 109-110.
Summary, etc.
Bezpieczeństwo narodowe Polski jest nie tyle teoretycznym poglądem na bezpieczeństwo państwa, co niemal "autorskim" strategicznym poglądem na bezpieczeństwo państwa polskiego postrzeganego przez kryterium państwowości zbudowanej i utrzymywanej przez kolejne pokolenia Polaków. Zatem obejmuje ono zarówno prowadzenie teoretyczne do tego bezpieczeństwa oparte na jego teorii i opinie uznanych strategów bezp. o nim oraz historię bezp. narodowego w Polsce, jak i jego stan aktualny.
Language note
Streszczenie w języku polskim i angielskim.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again