68966
Book
E-book
In basket
Bibliografia, netografia strony 335-348.
Zawiera: Teoria bezpieczeństwa jako cel i wytwór nauki. Podstawy naukoznawstwa. Teorie ogólne i szczegółowe -- Bezpieczeństwo i nauki o bezpieczeństwie. Tożsamość, podejścia i paradygmaty. Teorie i koncepcje -- Nauka a praktyka bezpieczeństwa - prognozy i oczekiwania. Wyzwania i dylematy.
Streszczenie: Niniejsza monografia jest autorską syntezą materiału z prowadzonych badań, studiów, wykładów i ćwiczeń, systematycznie aktualizowaną zgodnie z ciągłym rozwojem teorii i empirii bezpieczeństwa oraz potrzeb, możliwości i doświadczeń badawczych i dydaktycznych. Syntezę tę traktować należy jako propedeutykę (wprowadzenie), punkt wyjścia do dalszych, pogłębionych i poszerzonych studiów oraz badań, ciągłej konfrontacji z innymi źródłami wiedzy, ciągłych prób falsyfikacji podawanych tu tez, sądów, opinii i twierdzeń. (...) Materiał obejmuje zagadnienia naukoznawstwa wybrane w zakresie koniecznym dla percepcji i studiów kolejnych zagadnień, problematykę nauk o bezpieczeństwie, teorii bezpieczeństwa, naświetlane przez pryzmat głównych podejść, nurtów i szkół, w całym ich zróżnicowaniu, odmienności przyjmowanych założeń, stosowanych metod i uzyskiwanych wyników badań. Zgłębienie tejże różnorodności naukowych poszukiwań i wiedzy o bezpieczeństwie jest istotą nauki i studiów, tworzy podstawę konieczną do podejmowania skonkretyzowanych problemów specjalistycznych, prowadzi do mądrości w pracy zawodowej i w życiu. [ze wstępu Autora]
Media files:
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. W-1097/20, W-1097/19, W-1097/18, W-1097/17, W-1097/16, W-1097/15, W-1097/14, W-1097/13, W-1097/12, W-1097/11, W-1097/10, W-1097/9, W-1097/8, W-1097/7, W-1097/6, W-1097/5, W-1097/4, W-1097/3 (18 egz.)
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. W-1097/2 Czyt., W-1097/1 Zarz-Bezp (2 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia strony 335-348.
Formatted contents note
Teoria bezpieczeństwa jako cel i wytwór nauki. Podstawy naukoznawstwa. Teorie ogólne i szczegółowe -- Bezpieczeństwo i nauki o bezpieczeństwie. Tożsamość, podejścia i paradygmaty. Teorie i koncepcje -- Nauka a praktyka bezpieczeństwa - prognozy i oczekiwania. Wyzwania i dylematy.
Summary, etc.
Niniejsza monografia jest autorską syntezą materiału z prowadzonych badań, studiów, wykładów i ćwiczeń, systematycznie aktualizowaną zgodnie z ciągłym rozwojem teorii i empirii bezpieczeństwa oraz potrzeb, możliwości i doświadczeń badawczych i dydaktycznych. Syntezę tę traktować należy jako propedeutykę (wprowadzenie), punkt wyjścia do dalszych, pogłębionych i poszerzonych studiów oraz badań, ciągłej konfrontacji z innymi źródłami wiedzy, ciągłych prób falsyfikacji podawanych tu tez, sądów, opinii i twierdzeń. (...) Materiał obejmuje zagadnienia naukoznawstwa wybrane w zakresie koniecznym dla percepcji i studiów kolejnych zagadnień, problematykę nauk o bezpieczeństwie, teorii bezpieczeństwa, naświetlane przez pryzmat głównych podejść, nurtów i szkół, w całym ich zróżnicowaniu, odmienności przyjmowanych założeń, stosowanych metod i uzyskiwanych wyników badań. Zgłębienie tejże różnorodności naukowych poszukiwań i wiedzy o bezpieczeństwie jest istotą nauki i studiów, tworzy podstawę konieczną do podejmowania skonkretyzowanych problemów specjalistycznych, prowadzi do mądrości w pracy zawodowej i w życiu. [ze wstępu Autora]
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again