69913
Book
In basket
Księgozbiór czytelni: : Bezpieczeństwo - metodologia
Bibliografia na stronach 169-177.
Zawiera: 1. Metodologia bezpieczeństwa w teorii i praktyce funkcjonowania // 2. Planowanie strategiczne w dziedzinie bezpieczeństwa// 3. Prace promocyjne w naukach o bezpieczeństwie. Specyfika. Metodyka przygotowywania.
Streszczenie: Działalność państwa w dziedzinie bezpieczeństwa, niezależnie od szczebla, wymaga przygotowywania analiz strategicznych, projektowania koncepcji działania, planowania strategii, ich implementacji, wreszcie tworzenia adekwatnych struktur zadaniowych. Każda z tych form działalności wymaga posługiwania się właściwymi dla nauk o bezpieczeństwie metodami, technikami i narzędziami badawczymi, dającymi podstawę do rzetelnych, wartościowych opracowań. Prezentowana książka zawiera w większości sprawdzone, stosowane w praktyce politycznej (strategiczne przeglądy bezpieczeństwa i obronności, strategie dziedzin) naszego państwa, uporządkowane wynikowo metody, umożliwiające przygotowywanie wymaganych dokumentów planistycznych.
Media files:
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. IBC-2711 (1 egz.)
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. IBC-2709/Czyt. (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia na stronach 169-177.
Formatted contents note
1. Metodologia bezpieczeństwa w teorii i praktyce funkcjonowania // 2. Planowanie strategiczne w dziedzinie bezpieczeństwa// 3. Prace promocyjne w naukach o bezpieczeństwie. Specyfika. Metodyka przygotowywania.
Summary, etc.
Działalność państwa w dziedzinie bezpieczeństwa, niezależnie od szczebla, wymaga przygotowywania analiz strategicznych, projektowania koncepcji działania, planowania strategii, ich implementacji, wreszcie tworzenia adekwatnych struktur zadaniowych. Każda z tych form działalności wymaga posługiwania się właściwymi dla nauk o bezpieczeństwie metodami, technikami i narzędziami badawczymi, dającymi podstawę do rzetelnych, wartościowych opracowań. Prezentowana książka zawiera w większości sprawdzone, stosowane w praktyce politycznej (strategiczne przeglądy bezpieczeństwa i obronności, strategie dziedzin) naszego państwa, uporządkowane wynikowo metody, umożliwiające przygotowywanie wymaganych dokumentów planistycznych.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again