67979
Book
In basket
Psychologia stresu : korzystne i niekorzystne skutki stresu życiowego / Irena Heszen. - Wydanie I - 3 dodruk. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020. - 382 strony : ilustracje ; 25 cm.
(Akademia Psychologii)
Temat: Stres ; Podręcznik
Księgozbiór czytelni: : Psychologia
Bibliografia strony 354-372. Indeksy.
Zawiera: Co to jest stres? Od klasycznych do współczesnych koncepcji stresu // Jak pokonujemy stres? Radzenie sobie jako specyficzna forma aktywności w sytuacji stresowej // Od czego zależy zachowanie wobec stresu? Właściwości podmiotu jako wyznaczniki procesu radzenia sobie // Od czego zależy zachowanie wobec stresu? Właściwości sytuacji jako wyznaczniki procesu radzenia sobie // Jak badamy radzenie sobie? Podejście kwestionariuszowe // Jak badamy radzenie sobie? Metody alternatywne // Czy warto podejmować wysiłki w celu przezwyciężenia stresu? Efektywność i koszty radzenia sobie // Jak radzimy sobie ze stresem spowodowanym przez chorobę? // Stres a zdrowie; negatywne skutki przewlekłego i poważnego stresu // Bezpośrednie i odległe korzyści ze stresu.
Współfinansowanie: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Streszczenie: Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę psychologii stresu! Irena Heszen, ceniony ekspert w dziedzinie psychologii stresu, prowadzi nas przez krytyczny przegląd teorii stresu, analizę procesu radzenia sobie, jego efektywności, kosztów i konsekwencji. Przybliża kwestionariuszowe i alternatywne metody badania tych zagadnień a także nowe wątki teoretyczne w badaniach nad stresem i radzeniem sobie. Treść podręcznika wzbogacona jest o bloki rozszerzające, biogramy najważniejszych postaci, wypowiedzi ekspertów. Trudniejsze problemy zilustrowano barwnymi przykładami. Naukę i utrwalanie wiedzy ułatwią pytania i problemy do dyskusji kończące każdy rozdział. Tak o stresie nie pisał jeszcze nikt. [za Wydawcą]
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. I-22032 (1 egz.)
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. I-22030/Czyt. (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia strony 354-372. Indeksy.
Formatted contents note
Co to jest stres? Od klasycznych do współczesnych koncepcji stresu // Jak pokonujemy stres? Radzenie sobie jako specyficzna forma aktywności w sytuacji stresowej // Od czego zależy zachowanie wobec stresu? Właściwości podmiotu jako wyznaczniki procesu radzenia sobie // Od czego zależy zachowanie wobec stresu? Właściwości sytuacji jako wyznaczniki procesu radzenia sobie // Jak badamy radzenie sobie? Podejście kwestionariuszowe // Jak badamy radzenie sobie? Metody alternatywne // Czy warto podejmować wysiłki w celu przezwyciężenia stresu? Efektywność i koszty radzenia sobie // Jak radzimy sobie ze stresem spowodowanym przez chorobę? // Stres a zdrowie; negatywne skutki przewlekłego i poważnego stresu // Bezpośrednie i odległe korzyści ze stresu.
Summary, etc.
Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę psychologii stresu! Irena Heszen, ceniony ekspert w dziedzinie psychologii stresu, prowadzi nas przez krytyczny przegląd teorii stresu, analizę procesu radzenia sobie, jego efektywności, kosztów i konsekwencji. Przybliża kwestionariuszowe i alternatywne metody badania tych zagadnień a także nowe wątki teoretyczne w badaniach nad stresem i radzeniem sobie. Treść podręcznika wzbogacona jest o bloki rozszerzające, biogramy najważniejszych postaci, wypowiedzi ekspertów. Trudniejsze problemy zilustrowano barwnymi przykładami. Naukę i utrwalanie wiedzy ułatwią pytania i problemy do dyskusji kończące każdy rozdział. Tak o stresie nie pisał jeszcze nikt. [za Wydawcą]
Funding information note
Współfinansowanie: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again