68785
Book
In basket
Nowość od: 02.03.2021
Bibliografia, netografia strony 153-156.
Zawiera: Ogólna charakterystyka problematyki wynikająca z użycia LNG // Metodyka oceny ryzyka // Mechanizm rozprzestrzeniania się chmury par w atmosferze // Prawdopodobieństwo powstawania awarii wraz z symulacją skutków i scenariuszy // Przykład analizy ryzyka i wnioski z niej wypływające.
Publikacja opracowana w ramach projektu nr DOB-BIO9/15/02/2018 pt. Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe "Trenażer LNG" służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu badawczego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG.
Streszczenie: Zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie charakteryzują się dużą dynamiką i często towarzyszy im swoista nieprzewidywalność. Wraz ze zmianą otaczającego nas świata pojawiają się nowe zagrożenia i wyzwania przed jakimi stanąć muszą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Oddawana w Państwa ręce książka powstała jako efekt prac w projekcie nr. DOB-BIO9/15/02/2018 pt. "Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe "Trenażer LNG” służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Doświadczenie i potrzeby funkcjonariuszy PSP zmusiły uczestników projektu do tego, aby w pewnej części projektu przyjrzeć się zagrożeniom wynikającym ze stosowania LNG, a docelowo stworzyć środowisko umożliwiające strażakom trening z tym medium. Publikacja stanowi efekt pierwszego etapu badań, w którym duże znaczenie miało zapoznanie się z aktualnie funkcjonującymi na świecie podejściami do zagrożeń LNG oraz oceny ryzyka LNG. Co za tym idzie niniejsza praca stanowi próbę zbioru najbardziej wartościowych z punktu widzenia funkcjonariuszy PSP informacji o LNG oraz wskazuje potencjalna drogę do dokonania oceny ryzyka zagrożeń ze stosowaniem LNG. [ze Wstępu]
Availability:
Wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. W-1156/15, W-1156/14, W-1156/13, W-1156/12, W-1156/11, W-1156/10, W-1156/9, W-1156/8, W-1156/7, W-1156/6, W-1156/5 (11 egz.)
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. W-1156/2 Czyt., W-1156/1 Pozarnictwo (2 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia, netografia strony 153-156.
Formatted contents note
Ogólna charakterystyka problematyki wynikająca z użycia LNG // Metodyka oceny ryzyka // Mechanizm rozprzestrzeniania się chmury par w atmosferze // Prawdopodobieństwo powstawania awarii wraz z symulacją skutków i scenariuszy // Przykład analizy ryzyka i wnioski z niej wypływające.
Summary, etc.
Zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie charakteryzują się dużą dynamiką i często towarzyszy im swoista nieprzewidywalność. Wraz ze zmianą otaczającego nas świata pojawiają się nowe zagrożenia i wyzwania przed jakimi stanąć muszą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Oddawana w Państwa ręce książka powstała jako efekt prac w projekcie nr. DOB-BIO9/15/02/2018 pt. "Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe "Trenażer LNG” służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Doświadczenie i potrzeby funkcjonariuszy PSP zmusiły uczestników projektu do tego, aby w pewnej części projektu przyjrzeć się zagrożeniom wynikającym ze stosowania LNG, a docelowo stworzyć środowisko umożliwiające strażakom trening z tym medium. Publikacja stanowi efekt pierwszego etapu badań, w którym duże znaczenie miało zapoznanie się z aktualnie funkcjonującymi na świecie podejściami do zagrożeń LNG oraz oceny ryzyka LNG. Co za tym idzie niniejsza praca stanowi próbę zbioru najbardziej wartościowych z punktu widzenia funkcjonariuszy PSP informacji o LNG oraz wskazuje potencjalna drogę do dokonania oceny ryzyka zagrożeń ze stosowaniem LNG. [ze Wstępu]
Funding information note
Publikacja opracowana w ramach projektu nr DOB-BIO9/15/02/2018 pt. Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe "Trenażer LNG" służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu badawczego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG.
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again